
Even voorstellen,
Maak kennis met Roy Pickkers, onze nieuwe accountmanager. Na een keukencarrière van maar liefst 27 jaar maakt Roy nu de overstap naar de andere kant van de keukendeur en is hij gestart als accountmanager bij Hesseling Vlees.
Roy is 44 jaar en woont samen met zijn vriendin en twee zoons van 9 en 11 in Wormer. Het horecaleven wordt Roy al met de paplepel ingegoten. Zijn ouders hadden verschillende horecazaken en als klein jongetje staat hij al regelmatig te helpen achter de bar. Wanneer hij naar de middelbare school gaat is het St Hubertus in Amsterdam dan ook een logische keuze. Deze culinaire vmbo-school bereidt Roy vast voor op de koksopleiding op het Horizoncollege. Na zijn opleiding doet hij ervaring op in veel verschillende type keukens. Hij werkt onder andere als leerling bij Ciel Bleu in het Okura hotel en is Sous chef bij onder meer ‘Hoop op d’Swarte Walvis’ en chef bij ‘Lab 44’.
In deze 27 jaar heeft Roy alles wel een keer voorbij zien komen en is het nu tijd voor een nieuw hoofdstuk. Één waarbij er ook wat meer ruimte is voor het gezinsleven. Al meer dan veertien jaar doet Roy zaken met Hesseling Vlees. Een samenwerking die zicht nu gaat uiten in een nieuwe vorm.
In zijn werk is Roy altijd opzoek naar mooie stukken vlees. “Ik zie het als een soort ontdekkingsreis. We kennen allemaal de tournedos, entrecôte en ribeye. Maar juist het verrassen van mensen met nét een ander stuk vlees of nét die andere bereiding, is wat het zo mooi maakt. Je hoeft het niet altijd klassiek te bereiden. In plaats van poulet in curry bereid ik bijvoorbeeld graag een stuk lamsnek is zijn geheel, of ik pocheer een tournedos in de bouillon om hem vervolgens nog even kort af te grillen. Een iets andere benadering, daar ga ik graag voor.”
Zijn keukenervaring zien zowel Roy als Hesseling van grote waarde voor zijn functie. “Je spreekt dezelfde taal, bent bekend met hun uitdagingen, dat helpt enorm. Ik hoef ze natuurlijk niet te vertellen hoe ze moeten koken, maar af en toe samen sparren, opzoek gaan naar het juiste product en waar gewenst advies geven of helpen met een nieuwe kaart, dat biedt in mijn ogen zeker meerwaarde. Door mijn horecaervaring wil ik een andere manier van benaderen creëren. En geen zorgen, ik kom niet zomaar tijdens je lunch of diner piek binnenvallen!”
Waar Roy zelf op let bij goede kwaliteit vlees? “Eigenlijk zijn het de standaard dingen; kleur, geur, mooie dooradering, structuur. Als je een mooi stuk kwaliteitsvlees in handen hebt, dan weet je dat door jarenlange ervaring gewoon. En bij Hesseling zit dat goed. Wat hij ook altijd fijn vindt bij Hesseling, is dat het vlees echt door slagers geportioneerd wordt. Zo heb je altijd nog een laatste kwaliteitscontrole. Een extra keuring voor het de deur uitgaat.”
Vlees waar ik zelf blij van word? “Dat varieert heel erg. Ik vind kalfswangen een prachtig product maar op zijn tijd een écht goede burger kan ik ook enorm waarderen.”
We zijn blij dat Roy ons team komt versterken!